У Гайсині було чотири єврейські кладовища

Модератор: Музєєч

Відповісти
Аватар користувача
admin
Адміністратор сайту
Повідомлень: 615
З нами з: Сер жовтня 24, 2018 7:41 am
Контактна інформація:

У Гайсині було чотири єврейські кладовища

Повідомлення: # 4634Повідомлення admin
Вів серпня 13, 2019 6:19 am

Зображення
На початку XX століття 4 єврейськи, 1 старообрадське, 1 польське, 3 православних (пізніше 1941-1944р 3 німецьких та урочище белендіївка)
Протягом тривалої історії Гайсина тут було чотири єврейські кладовища . Найстаріше, так зване «кладовище за колією» — біля "Кулінарки", закрили ще на початку XX в. Після революції 20ті роки, було закрито інший цвинтар - біля нинішньої вулиці Івана Франка, на його місці пізніше були побудовані житлові квартали. Третє кладовище було закрите і знесено в 1959 р У 1961 р було відкрито нове єврейське кладовище праворуч від дороги на Вінницю.

Свідчення:
"...Осторонь від траси залишаються приземкуваті складські приміщення залізничної станції. Після війни ми, влізаючи через вибиті стекла складів, знаходили на цементній підлозі залишки ячмінних зерен, обривки жовтого паперу, з яких робили шкільні зошити. А за насипом «железки», там, де зараз розмістилася кулінарна фабрика, знаходилося завжди безлюдне і від цього здавалося таємничим, єврейське кладовище з сірими надгробками, схожими на оброблення кам'яні дерева ..."

У обласному архіві зберігаються списки Гайсинських євреїв, загиблих в роки нацистської окупації.
Автор інформації адміністратор сайту та краєзнавець
Каляфіцький Сергій Михайлович
https://www.facebook.com/informgru

Відповісти

Повернутись до “Пам'ятки архітектури”