Сторінка 1 з 1

Композитор Гайсинщини Дорц Михайло Ізраїлович

Додано: Вів січня 29, 2019 1:54 pm
admin
Зображення

Народився Михайло Ізраїлович — 11 травня 1936 року в м. Гайсині у сім’ї службовця. До Великої Вітчизняної війни його батько керував єврейським народним театром “Зубкіса”. Михайло виріс у співучій сім’ї. З дитячого віку брав участь у гуртках художньої самодіяльності, оркестрі народних інструментів, співав у хорі. Згодом закінчив музично- педагогічний інститут імені М. Островського і керував колективами художньої самодіяльності на підприємствах і у військовій частині міста, викладав музику і співав.
Двадцять шість років працював хормейстером у Гайсинському медичному училищі. Створив близько 180 музичних творів. З 1993 року почалася творча співпраця з В.М. Мантаком - гайсинським поетом. Пісні на вірші Мантака виконують учасники художньої самодіяльності перед Гайсинчанами і концертних програмах в м. Вінниці. М.І. Дорц член спілки композиторів Поділля. На вірші В.Ф. Мантака створив близько 80 пісень. Мелодія його пісні “Місто над Собом” стала позивними районного радіо.
Ще недавно Михайло Дорц керував народним аматорським хором ветеранів війни і праці Районного Будинку Культури.

Його творчість відома не лише хоровим колективам України, але й за кордоном.

Зараз Михайло Ізраїлович дуже постарів та ослаб, а ще він зовсім осліп і перебуває на догляді в Гайсинському будинку пристарілих.